ZAPISKI CZASU

Barcelona na wypasie

Welcome on board DY5181 . . . 

Zarezerwowany ponad pół roku wcześniej lot by Norwegian.no rozpoczął przygotowania do mej najbardziej spektakularnej i najbardziej logistycznie złożonej europejskiej FotoPodrózy  ... 

Wstęp

O kilka kroków od niewielkiego miasteczka wciśniętego w zakole rzeki, w wiosce leżącej nieopodal lasu mieszkał chłopiec imieniem Jan.  Wysoki jak na swoje lata niemal o głowę przerastał rówieśników. Jego długie blond włosy falowały na wietrze wraz z pierwszymi podmuchami wiosennego wiatru, a zimą niesfornie wystawały spod czapy i łapały śniegowe płatki.

Rozwinięcie

Tej nocy wszystko wydawało się być inne. Janek zrozumiał to gdy spokojne dotąd oblicze księżyca przecięła cienka niczym gwóźdź chmura tworząc dwie niemal oderwane od siebie połówki. Ptaki to zrywały się z dzikim wrzaskiem to zamierały i wówczas żaden nawet najlżejszy dźwięk poza głuchym wyciem wiatru nie dochodził znad lasu. Wiatr wył w kominie, w piecu, na strychu, a okna choć mocno przytwierdzone zasuwami zdawały się wyrywać na zaproszenie do diabelskiego tańca

Thomas

Tej strony prawdy

Tej strony prawdy

możesz nie widzieć synu

królu swych oczu błękitnych

w oślepiającej krainie młodości

Szekspir. Romeo i Julia

Chcesz już iść? Jeszcze ranek nie tak bliski,

słowik to, a nie skowronek się zrywa

I śpiewem trwożnym przeszył ucho twoje

Co noc on śpiewa owdzie na gałązce

Granatu, wierzaj mi, że był to słowik.

Setubal. 2013

Setúbal - niewielka miejscowość położona około 30 km. od Lizbony rozpościera się nad zatoką Sado, u podnóża gór Arrabida. Centrum miasta otoczone jest wokół blokami, nie brakuje też fabryk gdyż jest to rejon mocno uprzemysłowiony.

Cabo Espichel. 2013

Cabo Espichel (dosł. Cape Espichel) to przylądek położony na zachód od Sesimbra w Portugalii. Turyści przyciągają turystów imponującymi widokami na klify z widokiem na Ocean Atlantycki.

Huelva. 2013

W 1755 trzęsienie ziemi, które całkowicie zniszczyło miasto Huelva.

Vila Real de Santo António. 2013

Vila Real de Santo António - miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve. Najdalej wysunięte na południowy wschód miasto Portugalii.